Back to homepage

Orphaneti andmebaasi Eesti koduleht

Orphanet Estonia
Rahvusvaheline Orphaneti andmebaas:
  • Haruldaste haiguste nimekiri ja klassifikatsioon
  • Entsüklopeedia
  • Teenuste kataloog; kliinikud, laboratooriumid, teadusprojektid, registrid, kliinilised uuringud, patsientide tugi-organisatsioonid
  • Haruldaste haiguste ravimite nimekiri
  • Juhendmaterjalid ja aruanded
  • Uudiskiri
Sisene Orphaneti andmebaasi, mille keeleks on:

Haruldaste haiguste, nende ravimite, diagnostika ja -meetodite ning haruldaste haigustega tegelavate asutuste kohta teabe otsimiseks on põhiportaal www.orpha.net.

 

Tere tulemast Orphaneti Eesti kodulehele!

 

Siit leiate tähtsamad uudised, sündmused ja tutvustavat infot haruldaste haigustega seotud tegevussuundade kohta Eestis.

 

2017.a. märtsist alustasid tegevust Euroopa haruldaste haiguste tugivõrgustikud (European Reference Networks (ERN) for Rare and Low Prevalence Complex Diseases) ühendades harvikhaigustega tegelevaid tervishoiuasutusi kogu Euroopas. Kokku on loodud 24 erinevat haigusgruppide võrgustikku haarates enda alla 25 Euroopa riiki ja üle 300 haigla.

Eesti haiglatest on haruldaste haiguste võrgustikega ühinenud Tartu Ülikooli Kliinikum, Tallinna Lastehaigla, Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Ida-Tallinna Keskhaigla. TÜ Kliinikumi esindatus on suurim, osaledes kokku 21 ERN võrgustikus, 5-s täisliikmena ja 15-s assotsieerunud liikmena (vt. Eesti eksperdikeskused)   

 

 


Ligipääs Orphaneti teenustele Eestis ja teistes riikides:
Orphaneti andmebaasi kasutamistingimusedKontakteeru meiega — Viimati täiendatud: amam-kk-pp