Orphanet: Klasyfikacje
x

Wyszukaj klasyfikację

* (*) pole obowiązkowe

Pomoc

Rzadkie zaburzenia w Orphanecie, w zależności od ich obrazu klinicznego, są uwzględnione w wielu różnych klasyfikacjach. Klasyfikacje tworzone są na podstawie opublikowanych artykułów naukowych i recenzowane przez ekspertów.

Wyszukiwanie choroby pozwala wyświetlić pozycję wybranej jednostki chorobowej w klasyfikacji. W wyniku wyszukiwania, po wybraniu szukanej jednostki chorobowej, widoczna będzie lista wszystkich klasyfikacji zawierających daną chorobę. Po wybraniu konkretnej klasyfikacji pojawi się lista zawierająca choroby umieszczone zarówno powyżej (pojęcia/terminy/nazwy o szerszym znaczeniu), jak i poniżej (pojęcia/terminy/nazwy o węższym znaczeniu) w klasyfikacji wybranej choroby. Aby uzyskać więcej informacji należy kliknąć na chorobę wybraną z listy.

Ostrzeżenie

Prezentowane informacje tworzone są na podstawie opublikowanych artykułów naukowych. Istniejące klasyfikacje są regularnie aktualizowane i mogą zostać dodane nowe klasyfikacje, Jednakże mogą one nie być kompletne.

Informacje zawarte w Orphanecie nie mogą zastąpić profesjonalnej opieki lekarskiej. Orphanet nie może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za szkodliwe, niepełne lub błędne wykorzystanie jakichkolwiek informacji znajdujących się w bazie danych Orphanetu.