COVID19Rare Diseases Resources for Refugees/Displaced Persons
x

Czym jest Orphanet ?

Orphanet stanowi unikalne źródło informacji, gromadzi i promuje wiedzę o chorobach rzadkich, przyczyniając się do poprawy diagnostyki, opieki i leczenia pacjentów z chorobami rzadkimi. Celem Orphanetu jest zapewnienie wysokiej jakości informacji o chorobach rzadkich oraz równego dostępu do wiedzy dla wszystkich użytkowników. Równocześnie Orphanet opracowuje nomenklaturę chorób rzadkich (Kod ORPHA), która jest istotna dla poprawy identyfikacji chorób rzadkich w systemie ochrony zdrowia oraz projektach badawczych.

Orphanet został utworzony we Francji przez INSERM (French National Institute for Health and Medical Research) w 1997 roku. Od 2000 roku ta inicjatywa stała się przedsięwzięciem europejskim, wspieranym przez granty Komisji Europejskiej: Orphanet stopniowo rozrastał się do konsorcjum 40 państw z Europy i całego świata.

Logo INSERM Logo Health Program

Obejrzyj nasz film Dowiedź się więcejKrajowe witryny Orphanetu

Logo Orphanews

OrphaNews to bezpłatny, publikowany dwa razy w miesiącu elektroniczny biuletyn społeczności skupionej wokół chorób rzadkich, zawierający przegląd wiadomości naukowych i politycznych o chorobach rzadkich i lekach sierocych.

Przeczytaj Orphanews

Logo Orphadata

Platforma Orphadata zapewnia społeczności naukowej wysokiej jakości, wszechstronny zestaw danych o chorobach rzadkich i lekach sierocych, w łatwym do wykorzystania formacie.

Dostęp do Orphadata

Logo Ordo

Ontologia Chorób Rzadkich Orphanetu (ORDO) to strukturalny słownik chorób rzadkich wywodzący się z bazy danych Orphanetu uwzględniający związek między chorobami, genami oraz innymi istotnymi cechami. ORDO zapewnia zintegrowane dane wielokrotnego użytku do analizy obliczeniowej.

Dostęp do ORDO

Wnieś wkład do Orphanetu

Orphanet współpracuje z społecznością skupioną wokół chorób rzadkich w celu zapewnienia swoim użytkownikom wysokiej jakości, aktualnych informacji o chorobach rzadkich i udoskonalania świadczonych dla nich usług.

Experts scientifiques

Wiedza specjalistyczna

Wnieś wkład w udoskonalenie naukowych danych Orphanetu i pozostaw swoją opinię na platformie dla ekspertów.

Wnieś wkład

Professionnels du champs maladies rares

Rejestracja

Zarejestruj się w Orphanecie by zaprezentować swoją działalność związaną z chorobami rzadkimi.

Zarejestruj swoją działalność

Sponsors

Sponsorowanie

Zostań partnerem Orphanetu i wesprzyj naszą misję udoskonalania wiedzy i informacji o chorobach rzadkich.

Zasponsoruj

Raporty Orphanetu

Dernier cahier d'Orphanet

Orphanet tworzy, cieszące się dużym powodzeniem, raporty przedstawiające zbiorcze dane na tematy dotyczące wszystkich chorób rzadkich.

Seria zawiera listę chorób rzadkich, raporty na temat danych epidemiologicznych, wykaz leków sierocych, rejestry chorób rzadkich w Europie, wykaz organizacji badawczych zajmujących się rzadkimi chorobami w Europie, coroczne raporty z działalności Orphanetu oraz podsumowanie badania satysfakcji wśród użytkowników Orphanetu, a także listę ekspertów, którzy przyczynili się do tworzenia danych Orphanetu.

Przeczytaj raporty

Orphanet w liczbach


 • 6313
  Choroby


 • 4489
  Geny

 • 8392
  Centra eksperckie

 • 41416
  Badań diagnostycznych

 • 29340
  Specjaliści

 • 2.8 M
  Strony przeglądane co miesiąc